Organizacja pogrzebów w zasiłku pogrzebowym na Starym i Nowym cmentarzu wraz z opłatami. tel. 59/8429891 , 601663796

Jak przygotowuje się klepsydrę?

Trumna

Klepsydra pogrzebowa jest częścią tradycyjnego pożegnania zmarłej osoby. Jakie informacje powinna zawierać?

Czym jest klepsydra pogrzebowa?

Klepsydra pogrzebowa to krótka informacja, najczęściej w formie niewielkiego plakatu. Jest ona umieszczana na lokalnych tablicach informacyjnych, na ścianach domu, w którym mieszkał zmarły, a także w pobliżu kapliczek i kościołów. Słowem: wszędzie tam, gdzie zawarte w niej informacje mogą dotrzeć do jak największego grona ludzi.

Istnieją pewne informacje, które muszą być zawarte, aby można było uznać klepsydrę za kompletną. Obejmuje to nazwisko zmarłego, jego datę urodzenia i śmierci, a także wszelkie specjalne wiadomości lub symbole. Dodatkowo, jeśli rodzina podejmie taką decyzję, klepsydra może również zawierać zdjęcie lub inny wizerunek zmarłego.

Wszystkie te informacje powinny być rozmieszczone w czytelny sposób. Dopełnieniem słów jest warstwa graficzna, która dodaje całemu projektowi elegancji.

Dlaczego warto powierzyć przygotowanie klepsydry firmie pogrzebowej?

Przygotowanie klepsydry pogrzebowej może być emocjonalnym i skomplikowanym procesem. Właśnie dlatego ważne jest, aby powierzyć jej przygotowanie profesjonalistom, którzy posiadają niezbędne doświadczenie i podchodzą do każdego takiego zadania na chłodno.

Dodatkowo firma pogrzebowa sprawi, że klepsydra będzie zawierała wszystkie niezbędne informacje, a jej wygląd będzie estetyczny. W zakres pomocy wchodzi jednak nie tylko przygotowanie informacji, ale również jej rozmieszczenie w wybranych punkach – w zależności od wytycznych rodziny zmarłej osoby.

Przygotowanie klepsydry jest jednym z elementów składowych kompleksowej pomocy świadczonej przez naszą firmę pogrzebową w Słupsku.

Wróć do bloga